MENU

Volný čas Penzion na Náměstí, Dvůr Králové nad Labem

Objevte krásy Podkrkonoší

ZOO DVŮR KRÁLOVÉ

 • Vzdálenost od hotelu: 1500 metrů (18 minut pěšky, 3 minuty autem)

Jedna z nejznámějších a nejkrásnějších zoologických zahrad s africkým safari u nás se nachází jen 3 minuty autem od penzionu. Naleznete zde například největší kolekci afrických zvířat v Evropě i pavilon věnovaný vzácné okapi, která je zde chovaná jako jediná ve střední Evropě.

 

 

TYRŠOVO KOUPALIŠTĚ

 • Vzdálenost od hotelu: 1200 metrů (15 minut pěšky, 5 minut autem)

Dva bazény, dětské brouzdaliště i hřiště, nohejbal, volejbal, basketbal, stolní tenis či minigolf. To vše si můžete dopřát na koupališti v průběhu letních dní.

 

VÁNOČNÍ OZDOBY

 • Vzdálenost od hotelu: 800 metrů (11 minut pěšky, 3 minuty autem)

Přijeďte se podívat, jak se u nás vyrábějí vánoční ozdoby. Na vlastní oči uvidíte proces, kterým musí každá ozdoba projít, aby získala svou finální podobu a dozvíte se i celou historii závodu ve Dvoře Králové nad Labe. Samozřejmě si na konci exkurze budete moci koupit vánoční ozdoby za zvýhodněné ceny.

 

PIVOVAR TAMBOR

 • Vzdálenost od hotelu: 1600 metrů (20 minut pěšky, 6 minut autem)

Královédvorský pivovar Tambor si při přehlídce města nemůžete nechat ujít! Pivovar nabízí exkurzi, kde se dozvíte, jak se vaří pivo, budete provedeny výrobnou a na závěr dostanete ochutnat i královédvorské pivo.

 

KOSTEL SV. JANA KŘTITELE

 • Vzdálenost od hotelu: 1900 metrů (22 minut pěšky, 7 minut autem)

V tomto gotickém kostele, konkrétně v klenuté kobce kostelní věže se našel tzv. Rukopis královédvorský, nejstarší česky psaní text, který obsahoval 14 písní. Nakonec se však ukázalo, že se jedná pravděpodobně o padělek.

 

KŘÍŽOVÁ CESTA 21. STOLETÍ U KUKSU

 • Vzdálenost od hotelu: 5,5 kilometrů (8 minut autem)

Patnáct pískovcových soch představuje "Příběh utrpení a naděje člověka".

 

PŘEHRADA LES KRÁLOVSTVÍ

 • Vzdálenost od hotelu: 6,5 kilometrů (10 minut autem)

Nevšední přehradu spojující estetické provedení i skvělé technické řešení se nachází jen pár minut od penzionu a rozhodně stojí za návštěvu. Říká se, že přehrada je jednou z nejkrásnějších v celé České republice. Přehrada byla v roce 1964 vyhlášena za národní technickou památku.

 

HOSPITAL KUKS

 • Vzdálenost od hotelu: 8 kilometrů (12 minut autem)

Největší barokní komplex v Čechách byl původně vybudovaný jako lázně při minerálních pramenech, jejichž sláva začala upadat v roce 1740 po velkých povodních. Národní kulturní památku vyhlášenou v roce 1995 lemuje mnoho plastik. Nejznámější jsou dvě řady soch představující ctnosti a neřesti. V létě 2012 byla otevřena naučná stezka Kuks-Betlém. Rentzovo muzeum barokního tisku v Kuksu bylo otevřeno v roce 2014 a můžete zde objevit výrobu ručního papíru, ukázkové dílny knihtisku, vazbu knih a mnoho dalšího.

 

 

PEVNOST JOSEFOV

 • Vzdálenost od hotelu: 13,5 kilometrů (18 minut autem)

Pevnost Josefov skýtá mnoho tajemných míst s bohatou historií. Pevnost v minulosti nesloužila jenom jako ochrana severní hranice, ale i jako zbrojnice, skladiště či bezpeční zóna pro vojáky a civilisty. Neváhejte a navštivte tohle tajemné místo a užijte si kousek historie.

 

HRAD PECKA

 • Vzdálenost od hotelu: 17,5 kilometrů (20 minut autem)

Oblíbené místo turistů, zřícenina hradu Pecka nabízí svou historii v poutavé expozici a nádherný výhled na Krkonoše, hrady Kumburk a Bradlec či výhled na nejvyšší vrchol v kraji, Zvičinu.

 

BAZÉN TRUTNOV

 • Vzdálenost od hotelu: 21 kilometrů (25 minut autem)

Milovníci vody mohou v létě navštívit letní koupaliště, v zimě například krytý bazén s možností širokého vyžití pro jednotlivce, páry či rodiny s dětmi.

 

BABIČČINO ÚDOLÍ A ZÁMEK RATIBOŘICE

 • Vzdálenost od hotelu: 25 kilometrů (27 minut autem)

Další česká národní kulturní památka, Státní zámek Ratibořice se nachází v turistickém regionu Kladské pomezí a je spjatá s Babiččiným údolím, které je známé díky dílu Babička od Boženy Němcové. Zámek nabízí 2 okruhy - malý a velký okruh. Od ledna do března je zámek uzavřen a nabízí prohlídky pro skupinu minimálně o 10 lidech.

 

ZÁMEK NÁCHOD

 • Vzdálenost od hotelu: 31 kilometrů (37 minut autem)

Původně gotický hrad je od roku 2001 vedený jako národní kulturní památka. Zámek poskytuje 4 prohlídkové okruhy a jeden exteriérový bez průvodce a určitě stojí za návštěvu.

 

ZÁMEK OPOČNO

 • Vzdálenost od hotelu: 32 kilometrů (41 minut autem)

Renesanční Státní zámek Opočno se nachází v Orlických horách nabízí prohlídku celého zámku, 2 okruhy, noční prohlídku či speciální uzavřenou prohlídku.

 

ADRŠPAŠSKO - TEPLICKÉ SKÁLY

 • Vzdálenost od hotelu: 40 kilometrů (48 minut autem)

Největší skalní město ve Střední Evropě i národní přírodní rezervace nabízí mnoho zákoutí, které nikde jinde nenaleznete. Kouzelná atmosféra, skalní jezírko a zážitek na celý život.

 

AQUACENTRUM JIČÍN

 • Vzdálenost od hotelu: 39 kilometrů (43 minut autem)

Plavecký i dětský bazén, brouzdaliště, divoká řeka, tobogán a mnoho dalšího. Zábava, relax i masáže pod jednou střechou!

Penzion Na Náměstí ve Dvoře Králové nad Labem hodnocení